Карлос Алкарас вдигна трофея от Индиън Уелс, след като на финала

...

Триумф за Карлос Алкарас в Индиън Уелс

Карлос Алкарас подвигна трофея от Индиън Уелс, откакто на финала на огромния тенис шампионат от сериите Мастърс 1000 победи Даниил Медведев.

Това е втори успех на испанския представител в Калифорния и 12-а поредна победа в шампионата.

Успехът за Карлос Алкарас пристигна след 7:6(5), 6:1 и 1:41 часа игра против Даниил Медведев.

20-годишният тенисист не стартира доста безапелационно мача и позволи да бъде продънен още в първия си сервис-гейм. Карлос Алкарас обаче откри метод да върне брейка в петия гейм и по-късно изравни резултата за 3:3. Тайбрекът реши първата част, извоюван от Алкарас със 7:5.

Във втората част испанецът нямаше никакви проблеми и имаше предимство във всички аспекти на играта за 6:1.

Успехът в Калифорния значи, че той към този момент има в актива си 13 трофея на равнище АТР и пети на равнище Мастърс 1000.

Световната номер 1 Ига Швьонтек от Полша завоюва купата при дамите, откакто се наложи във финала над гъркинята Мария Сакари с 6:4, 6:0. Мачът продължи близо 1 час и 10 минути. Това също е втора купа за Швьонтек в Индън Уелс.